O założeniu bloga twórczego zaczęłam myśleć już jakiś czas temu. Kulinaria to jedna z opcji tworzenia. Wytwarzanie rzeczy użytku domowego, biżuterii, kartek czy figurek to coś zupełnie innego. Moje jak na razie domowe wytwory prezentuję tutaj.
Jeśli komuś spodoba się moja praca i byłby zainteresowany kupnem proszę o mail na adres kuchennawiewiora@onet.eu.
Robię również rzeczy na zamówienie.


poniedziałek, 13 czerwca 2011

Fimo filców ciąg dalszy oraz alpejski kwiat i etui

Z racji wolnego poniedziałku musiałam po filcować. powstał kwiat oraz etui, oba z wełny alpejskiej z dodatkiem polskiej, elementy kolorowe, oraz czesanki jedwabnej.

Etui jest na sporej wielkości telefon, ma mała klapeczkę i jest dość miękkie w dotyku. Muszę przyznać, że wełna alpejska urzekła mnie swą zgrzebnością, naturalnością a jednocześnie miękkością. Bardzo ją polubiłam choć jest bardziej "waciana" niż ta polska i myślałam, że będzie ciężej z nią pracować, myliłam się.

Broszka miała być wielowarstwowa i kwiatowa, i taka jest. Nie miałam na początku konceptu jak połączyć elementy a potem rach ciach i była gotowa.


ELEMENTY DZISIAJ FILCOWANE


ETUI Z OGNISTYM KWIATEM


KOMPLETNA BROSZKAPoza tym odebrałam dzisiaj z poczty magiczne, śliczne pudełko...


... a w nim był wygrany u Kingi filcowo jedwabny kwiat...I jeszcze nie wspominałam o kolczykach. Powstały w sobotę, tzn. elementy zrobiłam wcześniej ale z kleciłam w całość właśnie tegoż dnia. Są filcowo fimowe, na lince jubilerskiej i srebrnych, zamkniętych biglach.
 
PLASTERKOWE
długość zawieszki 2,5 cm


KALEJDOSKOPOWE
długość zawieszki 4 cm