O założeniu bloga twórczego zaczęłam myśleć już jakiś czas temu. Kulinaria to jedna z opcji tworzenia. Wytwarzanie rzeczy użytku domowego, biżuterii, kartek czy figurek to coś zupełnie innego. Moje jak na razie domowe wytwory prezentuję tutaj.
Jeśli komuś spodoba się moja praca i byłby zainteresowany kupnem proszę o mail na adres kuchennawiewiora@onet.eu.
Robię również rzeczy na zamówienie.


piątek, 4 listopada 2011

Efektywne czwartkowe przedpołudnie

Słoneczko, brak obowiązków domowych i potrzeba wykończenia wszystkich filcaków oczywiście. To towarzyszyło mi dnia wczorajszego gdy w piżamie, z moim kuferkiem szpargałów, z Córcią u boku i klasyką bajek zasiadłam do szycia i kłucia igłami.
Na pierwszy ogień poszły zapięcia do kosmetyczek, żółtej wymiankowej, i brązowej nagrody głównej Candy. Następny był kwiatuch. Musiałam złożyć go do tzw. kupy, filcnąć wszystkie płatki razem, przyszyć zapięcie gdyż to broszka być miała.
Kolejnym wyzwaniem było zszycie torebki. Wyjątkowej bo dla mojej kochanej Córci. Kiedy dziecina dowiedziała się, że żółta kosmetyczka nie jest dla niej, ani brązowa, ani inne rzeczy... nie pozostało mi nic innego niż stanąć przy kuchennym blacie i zrobić coś Specjal for Blondasek. I żeby nie było Blondaska dzielnie filcowała, głaskała razem ze mną!!! wczoraj suche elementy złączyłam w całość a na zakończenia twórczego przedpołudnia przyszyłam Małżonowi guziki w kurtce.
Potem pozostało tylko zapakowanie przesyłek i te, które wiem gdzie mają powędrować dzisiaj wyślę. A co! w ramach spacerku. Dziewczyny czekajcie więc, niebawem powinny do Was dotrzeć!!!
Zdjęć wymiankowo nagrodowych na razie nie zamieszam. Niech będą niespodziewanki.
Za to zaprezentować chcę Córciową torebeczkę.

Dwustronną, na małym pasku w sam raz do małej rączki. Zapinana jest na kuleczkowy guziczek. Zrobiłyśmy ją na jedwabiu korzystając z czesanki z merynosa i owiec alpejskich.