O założeniu bloga twórczego zaczęłam myśleć już jakiś czas temu. Kulinaria to jedna z opcji tworzenia. Wytwarzanie rzeczy użytku domowego, biżuterii, kartek czy figurek to coś zupełnie innego. Moje jak na razie domowe wytwory prezentuję tutaj.
Jeśli komuś spodoba się moja praca i byłby zainteresowany kupnem proszę o mail na adres kuchennawiewiora@onet.eu.
Robię również rzeczy na zamówienie.


wtorek, 13 grudnia 2011

Odgrzebane czyli kartki i trochę ceramiki

Robiłam dzisiaj porządki. Okazało się, ze mam jeszcze pochowane przejawy mojej radosnej twórczości sprzed lat. Część z nich wykonana w pracy. Dotyczy to kartek świątecznych, o których wytwarzaniu pisałam też rok temu.

CHOINKA NASIONKOWA


Z WŁASNORĘCZNIE ROBIONEGO PAPIERU CZERPANEGO


LIŚCIE I NASIONKA


PIĘKNE PAPIERY I ODBIJANE LIŚCIE ROŻNYCH ROŚLIN


A te są bez życzeń w środku, mają jedynie śliczne śnieżynkowe karteczki wklejone do środka specjalnie na wpisy... może od Was???


Jest jeszcze kwestia tego do czego tak ostatnio tęsknię czyli do lepienia z gliny. Znalazłam maskę tzw. Liściaka. Drugi znalazł nowy dom ale ten nadal szuka. Może ktoś ma ochotę się nim zaopiekować??? Z przyjemnością się wymienię lub sprzedam, cena oczywiście do uzgodnienia :)
Maska jest wykonana z gliny szamotowej, po szkliwiona, nadaje się do powieszenia na ścianie.  Jej wymiary to 24 na 22 cm. Jest lekko wypukła.Kolejne szafki czekają na przegląd, może znajdzie się coś jeszcze?

Papierowe na choinkę

Kiedyś, dawno, dawno temu kiedy Wiewiórka była mała robiła w szkole, ale i nie tylko, ozdoby na choinkę.
Były papierowe, krepinowe, czasem z bibuły, nawet o wydmuszkę udało się pokusić. Wczoraj Wiewiórka wpadła na pomysł by zaangażować swe dziecię i wypełnić mu czas, i powrócić do tradycji. Powstały zabawki, kolorowe i ozdobione jak to tylko 3,5 latek potrafi najlepiej wytężając swoje zmysły i ćwicząc cierpliwość własna i matczyną. Efekty prezentuję poniżej pękając wprost z dumy.A przed nami jeszcze wykonanie choiny z bristolu i ozdób na nią. Będzie zabawa :)